Schladming-Dachstein Tauern

skiamade.cz

• dokonalá péče o sjezdovky
• impozantní kulisa Dachsteinu (3004m)
• světově proslulé tratě

Velkorysé propojení 4 dominantních vrcholů s tratěmi světových pohárů Reiteralm – Hochwurzen – Planai –Online Outlet, Cheap Replica Watches UK Store, Swiss Replica Watches Sale, Free UK Shipping!!uspokojí i swiss replica watches náročné lyžaře. S ultramoderními středisky Planai (nad středověkým Schladmingem), Reiteralm a Haus kontrastuje stejně kvalitní, ale poklidnější Hochwurzen. Cena skipasu zahrnuje i skibus na dachsteinský ledovec (2700 m, vrchol 3004 m). Zpestřením je sáňkování na 7 km dlouhé přírodní dráze z Hochwurzenu (půjčovné sáněk cca 5 EUR/den). Pestrá je i nabídka pro snowboardisty.

Ceník skipasů oblasti Schladming-Dachstein 2012/13

Praktické lyžařské informace o oblasti Schladmin-Dachstein

Dachstein Tauern / 4-Berge Schaukel / Schladming

nadmořská výška: 750 – 2015 mnm

120 km sjezdovek 

41 km modrých

71 km  červených

8 km černých

přepravní zařízení: 19 sedaček, 7 kabin, 20 vleků

sezóna: 24.10.2009 -11.4.2010

provozní doba lanovek: 8.15 – 17:00

Jižně od skalnatého masívu Dachsteinu se tyčí hřeben se čtyřmi vrcholy propojenými lanovkami do největší lyžařské houpačky Štýrska  - Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Oblast nabízí nabízí 120 km širokých a vzorově upravených svahů, ve kterých převládá modrá a červená barva, jež se směrem do údolí mění ve strmé černé sjezdy.
Podrobnější praktický popis lyžování ve Schladming-Dachsteinu
.

Oblast Schladming-Dachstein nabízí spoustu aktivit  

Oblast Schladming-Dachstein nabízí dostatek vyžití pro běžkaře. Najdete tu 472 km skvěle upravovaných tras pro klasický styl i pro skating (bruslení). Navíc, údolí málo sněhu,www.amazingclock.info můžete vyrazit na běžkařskou trasu na ledovci Dachstein ve výšce 2700 m. n. m. Další vysokohorské běžkařské stopy najdete na Rittisberg a Planneralm.

Pokud si chcete vyzkoušet něco neobvyklého, doporučujeme Vám lyžařské túry. Oblast Schladming-Dachstein nabízí 8 tras na Dachsteinském ledovci. Jejich délka je mezi 4 - 5 hodinami. Od února do dubna nabízejí lyžařské školy v regionu túry s průvodcem, kde máte zajištěn i transport zpět. Každý pátek se pořádá na Riesneralmu noční běh na lyžích. 

skiamade.cz

Vyznavači freeride zde jistě ocení známý 18 kilometrový sjezd "Edelgrie3" - jeden z nejkrásnějších freeride sjezdů v Alpách.  

Pro ty, co raději chodí pěšky, je zde připraveno mnoho zimních turistických tras v délce od 30 minut do 2 hodin.

Pokud Vy a nebo Vaše děti rádi sáňkujete, čeká Vás na Hochwurzen, Reiteralm, Planneralm a Galsterbergalm osvětlená sáňkařská dráha. Navíc můžeš vyzkoušet dalších 6 přírodních tras např. na Pichl/Reiteralm, Mitterberg/Gröbmingerland, Gelsenberg/Kleinsölk, severozápadní části Steiermaru a rozkládá se od Dachsteinu až po Grimming. Navštívit zde můžete 8 turistických regionů:

Pichl-Reiteralm

- 6 km od Schladmingu, 2300 postelí pro hosty, obklopený nádherným horským masivem

amade.cz

Schladming-Rohromoos

- pořádá se zde Světový pohár v nočním slalomu mužů

Haus-Aich-Gössenberg

- v Haus im Ennstal se pořádá FIS Světový pohár ve sjezdu žen

Gröbminger Land

- Planai Classic - každoroční závod veteránů 4. a 5. ledna 2010

Naturpark Sölktäler 

- region vhodný kromě lyžování pro tůry na sněžnicích, procházky, a výlety na běžkách

Öblarn-Niederöblarn
Bergregion Grimming
Donnnersbachwald

V oblasti Schladming-Dachstein se bude v roce 2013 konat FIS Mistrovství světa v Alpském lyžování.

4. - 17. únor 2013

The Night Race

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

amade.cz

 amade.cz

amade.cz

amade.cz 

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »