Salcburský sport. svět neboli Salzburger Sportwelt

skiamade

• kvalita, která nezklame
• domácí svahy lyžařských hvězd
• jádro oblasti Ski Amadé

Amadé (oficiálním názvem Salzburger Sportwelt) se mezi lyžaři těší vysokému kreditu. Lyžařské houpačky Zauchensee Flachauwinkl-Kleinarl a Flachau-Wagrain-Alpendorf nabízejí nejen 4–6 km dlouhé sjezdovky, ale i celodenní lyžařské „výlety“, při kterých nemusíte opakovat jedinou jízdu na stejné trati. Každé z devíti středisek Amadé má svou osobitou tvář: sportovní Zauchensee, romantický Kleinarl, moderní Flachau proslavené Hermannem Maierem a závody Světového poháru.

Ceník skipasů Salcburský sportovní svět 2012/13

Salzburský sportovní svět nabízí vyžití nejen lyžařům

Na své si přijdou i vyznavači bílé stopy. Pro ně je tu 230 km upravovaných běžkařských drah. Trasy jsou velmi rozmanité, takže je můžou využívat jak sportovci, tak rodiny s dětmi. Kvalitu tras dokazuje každoroční 50 km dlouhý Tauernmarathon (Tauernský maraton). Tauernloipe (Tauernská stopa) navazuje na mnoho dalších stop v Salcburském sportovním světě. Nabízíme Vám plán stop .
K dispozici jsou i trasy pro skate (bruslení) a servisní místa.

  Více o náročnosti a provozu běžkařských stop

Praktické lyžařské informace o oblasti Salzburger Sportwelt

Sportwelt Amade – Flachau

nadmořská výška: 827 - 2.000 mnm
počet sjezdovek: 111 km
26 km modrých
74 červených
11  km černých
přepravní zařízení: 17 sedaček, 7 kabin, 18 vleků
200 sněhových děl, 100% zasněžování svahů
sezóna: 27.11.2009 - 18.4.2010
provozní doba lanovek : 8.30– 16:00

Flachau je centrem nejen Ski Amadé, ale i páteřní oblasti Salzburger Sportwelt, která stála se svými 360 km sjezdovek (na počátku 90. let neuvěřitelný počet) na počátku historie lyžařského monstra, jež brzy překročilo rakouské hranice a propůjčilo evropskému lyžování nové rozměry.

Většina lyžařů se koncentruje v centrální části střediska – na Star Jet II a III a Space Jet II a III, kde lyžaře vyplivne žlutá kabina Achter Jet vedoucí z údolí. Svahy Star Jet a novějšího Space Jet jsou značeny červeně (lyžaři začátečníci chtějí být klamáni a přesvědčeni, že sjíždějí svahy určené pro pokročilé), v horních sekcích by si ale zasloužily světle modrou barvu, která červené parametry získává až v druhé a především třetí (údolní) sekci.  
Více praktických informací pro lyžaře v oblasti Salcburského sportovního světa zde - click
.

amade.cz

Regiony oblasti Salcburský sportovní svět 

8 regionů Salcburského sportovního světa jsou ideálním místem pro Vaši zimní dovolenou. Města Flachau, Wagrain, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben a Filzmoos leží v srdci Salcburska a jsou obklopené horami. Máte během své dovolené rádi sport i relaxaci? Milujete přírodu a svět hor? Pak je dovolená v Salcburském sportovním světě pro Vás to pravé!

Flachau

 - leží 70 km jižně od města Salcburk a je známý i tím, že se zde narodil Hermann Maier.

amade.cz

Wagrain

- v tomto městě si musíte po lyžování určitě vyzkoušet krytý bazén. A nebo zkuste třeba tyhle aktivity:

Bruslení a metaná
Procházky na sněžnicích
Lezení na stěně v kryté hale ve Wagrainu
Plavání ve Wasserwelt Amadé

amade.cz

St. Johann-Alpendorf

- krásné, idylické městečko St. Johann im Pongau s mnoha historickými památkami. Zároveň je to hlavní město oblasti Pongau s mnohým kulturním vyžitím.

Radstadt

- leží ve výšce 86 m 70 km jižně od Salcburku. Je to www.sallywatch.co.uk eldorádo pro vyznavače carvingu a snowboardisty. Skibusy zdarma Vás dovezou do všech oblastí Ski Amadé.

Altenmarkt - Zauchensee

- oblast se sněhovou jistotou, ideální hlavně pro sportovce. Můžete zde vyzkoušet tyto zimní aktivity:

amade.cz

Kleinarl

- městečko v srdci Ski Amadé si Vás jistě získá. Můžete tu v zimě vyzkoušet tyto méně obvyklé aktivity:

     6 km dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu
     Metanou

Eben

- město s krásnou horskou kulisou.

Filzmoos

- malebné městečko 60 km jižně od Salcburku 1000 m. n. m. se sněhovou jistotou. Můžete tu vyzkoušet 80.000 m2 velkou plocha Skiabendteuerland (země lyžařského dobrodružství).

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

AMADE.CZ

AMADE.CZ

amade.cz


 

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásPramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.u, která ji provází až po její soutok s Odrou. Více ZDE

Více »

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP! Více ZDE

Více »

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. Více ZDE

Více »