Salcburský sport. svět neboli Salzburger Sportwelt

Amadé (oficiálním názvem Salzburger Sportwelt) se mezi lyžaři těší vysokému kreditu. Lyžařské houpačky Zauchensee Flachauwinkl-Kleinarl a Flachau-Wagrain-Alpendorf nabízejí nejen 4–6 km dlouhé sjezdovky, ale i celodenní lyžařské „výlety“, při kterých nemusíte opakovat jedinou jízdu na stejné trati. Každé z devíti středisek Amadé má svou osobitou tvář: sportovní Zauchensee, romantický Kleinarl, moderní Flachau proslavené Hermannem Maierem a závody Světového poháru.

• kvalita, která nezklame
• domácí svahy lyžařských hvězd
• jádro oblasti Ski Amadé

 

Salzburský sportovní svět nabízí vyžití nejen lyžařům:

Na své si přijdou i vyznavači bílé stopy. Pro ně je tu 230 km upravovaných běžkařských drah. Trasy jsou velmi rozmanité, takže je můžou využívat jak sportovci, tak rodiny s dětmi. Kvalitu tras dokazuje každoroční 50 km dlouhý Tauernmarathon (Tauernský maraton). Tauernloipe (Tauernská stopa) navazuje na mnoho dalších stop v Salcburském sportovním světě. Nabízíme Vám plán stop .
K dispozici jsou i trasy pro skate (bruslení) a servisní místa.

Audemars Piguet Replica Audemars Piguet Replica Watches

  Více o náročnosti a provozu běžkařských stop

Praktické lyžařské informace o oblasti Salzburger Sportwelt:

Sportwelt Amade – Flachau

nadmořská výška: 827 - 2.000 mnm
počet sjezdovek: 111 km
26 km modrých
74 červených
11  km černých
přepravní zařízení: 17 sedaček, 7 kabin, 18 vleků
200 sněhových děl, 100% zasněžování svahů
sezóna: 27.11.2009 - 18.4.2010
provozní doba lanovek : 8.30– 16:00

Flachau je centrem nejen Ski Amadé, ale i páteřní oblasti Salzburger Sportwelt, která stála se svými 360 km sjezdovek (na počátku 90. let neuvěřitelný počet) na počátku historie lyžařského monstra, jež brzy překročilo rakouské hranice a propůjčilo evropskému lyžování nové rozměry.

Většina lyžařů se koncentruje v centrální části střediska – na Star Jet II a III a Space Jet II a III, kde lyžaře vyplivne žlutá kabina Achter Jet vedoucí z údolí. Svahy Star Jet a novějšího Space Jet jsou značeny červeně (lyžaři začátečníci chtějí být klamáni a přesvědčeni, že sjíždějí svahy určené pro pokročilé), v horních sekcích by si ale zasloužily světle modrou barvu, která červené parametry získává až v druhé a především třetí (údolní) sekci.  
Více praktických informací pro lyžaře v oblasti Salcburského sportovního světa zde - click
.

 

Regiony oblasti Salcburský sportovní svět:

8 regionů Salcburského sportovního světa jsou ideálním místem pro Vaši zimní dovolenou. Města Flachau, Wagrain, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben a Filzmoos leží v srdci Salcburska a jsou obklopené horami. Máte během své dovolené rádi sport i relaxaci? Milujete přírodu a svět hor? Pak je dovolená v Salcburském sportovním světě pro Vás to pravé!

Flachau

leží 70 km jižně od města Salcburk a je známý i tím, že se zde narodil Hermann Maier.

 

Wagrain

v tomto městě si musíte po lyžování určitě vyzkoušet krytý bazén. A nebo zkuste třeba tyhle aktivity:

Bruslení a metaná
Procházky na sněžnicích
Lezení na stěně v kryté hale ve Wagrainu
Plavání ve Wasserwelt Amadé

 

St. Johann-Alpendorf

krásné, idylické městečko St. Johann im Pongau s mnoha historickými památkami. Zároveň je to hlavní město oblasti Pongau s mnohým kulturním vyžitím.

 

Radstadt

leží ve výšce 86 m 70 km jižně od Salcburku. Je to eldorádo pro vyznavače carvingu a snowboardisty. Skibusy zdarma Vás dovezou do všech oblastí Ski Amadé.

 

Altenmarkt - Zauchensee

oblast se sněhovou jistotou, ideální hlavně pro sportovce. Můžete zde vyzkoušet tyto zimní aktivity:

 

Kleinarl

městečko v srdci Ski Amadé si Vás jistě získá. Můžete tu v zimě vyzkoušet tyto méně obvyklé aktivity: 6 km dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu, Metanou.

 

Eben

město s krásnou horskou kulisou

 

Filzmoos

malebné městečko 60 km jižně od Salcburku 1000 m. n. m. se sněhovou jistotou. Můžete tu vyzkoušet 80.000 m2 velkou plocha Skiabendteuerland (země lyžařského dobrodružství).

 

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

 

AMADE.CZ

amade.cz

 

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

SKI AMADÉ S VLASTNÍ DOPRAVOU

Přijeďte na Štědrý den do Pensionu Heidi a užijte si nenucené atmosféry a výtečného lyžování na liduprázdných sjezdovkách v lyžařské oblasti Ski Amadé se 760 km sjezdovek na 1 skipas! Běžecké stopy vedou přímo u penzionu. Volné apartmány pro jednotlivce, rodiny i skupiny máme v prosinci:
Termín: 19.-26. 12. 2021
Ceny 790 Kč/os./noc, 590 Kč/os./noc na přistýlce
Poptávky zasílejte na info@ck-trip.cz

Více »

Zájezd = nejlepší dárek pod stromeček!

Nechcete trávit svůj volný čas v nákupních centrech? Věnujte svým blízkým jeden ze spousty zájezdů CK TRIP nebo dárkový poukaz a dopřejte jim tak nezapomenutelný zážitek.

Vánoční ULTRA FIRST MINUTE!

Při zakoupení zájezdu z katalogu CK TRIP LÉTO 2022, pořádaného CK TRIP, do 23. 12. 2021 získáte mimořádnou slevu 10%!

Více »