Salcburský sport. svět neboli Salzburger Sportwelt

skiamade

• kvalita, která nezklame
• domácí svahy lyžařských hvězd
• jádro oblasti Ski Amadé

Amadé (oficiálním názvem Salzburger Sportwelt) se mezi lyžaři těší vysokému kreditu. Lyžařské houpačky Zauchensee Flachauwinkl-Kleinarl a Flachau-Wagrain-Alpendorf nabízejí nejen 4–6 km dlouhé sjezdovky, ale i celodenní lyžařské „výlety“, při kterých nemusíte opakovat jedinou jízdu na stejné trati. Každé z devíti středisek Amadé má svou osobitou tvář: sportovní Zauchensee, romantický Kleinarl, moderní Flachau proslavené Hermannem Maierem a závody Světového poháru.

Ceník skipasů Salcburský sportovní svět 2012/13

Salzburský sportovní svět nabízí vyžití nejen lyžařům

Na své si přijdou i vyznavači bílé stopy. Pro ně je tu 230 km upravovaných běžkařských drah. Trasy jsou velmi rozmanité, takže je můžou využívat jak sportovci, tak rodiny s dětmi. Kvalitu tras dokazuje každoroční 50 km dlouhý Tauernmarathon (Tauernský maraton). Tauernloipe (Tauernská stopa) navazuje na mnoho dalších stop v Salcburském sportovním světě. Nabízíme Vám plán stop .
K dispozici jsou i trasy pro skate (bruslení) a servisní místa.

  Více o náročnosti a provozu běžkařských stop

Praktické lyžařské informace o oblasti Salzburger Sportwelt

Sportwelt Amade – Flachau

nadmořská výška: 827 - 2.000 mnm
počet sjezdovek: 111 km
26 km modrých
74 červených
11  km černých
přepravní zařízení: 17 sedaček, 7 kabin, 18 vleků
200 sněhových děl, 100% zasněžování svahů
sezóna: 27.11.2009 - 18.4.2010
provozní doba lanovek : 8.30– 16:00

Flachau je centrem nejen Ski Amadé, ale i páteřní oblasti Salzburger Sportwelt, která stála se svými 360 km sjezdovek (na počátku 90. let neuvěřitelný počet) na počátku historie lyžařského monstra, jež brzy překročilo rakouské hranice a propůjčilo evropskému lyžování nové rozměry.

Většina lyžařů se koncentruje v centrální části střediska – na Star Jet II a III a Space Jet II a III, kde lyžaře vyplivne žlutá kabina Achter Jet vedoucí z údolí. Svahy Star Jet a novějšího Space Jet jsou značeny červeně (lyžaři začátečníci chtějí být klamáni a přesvědčeni, že sjíždějí svahy určené pro pokročilé), v horních sekcích by si ale zasloužily světle modrou barvu, která červené parametry získává až v druhé a především třetí (údolní) sekci.  
Více praktických informací pro lyžaře v oblasti Salcburského sportovního světa zde - click
.

amade.cz

Regiony oblasti Salcburský sportovní svět 

8 regionů Salcburského sportovního světa jsou ideálním místem pro Vaši zimní dovolenou. Města Flachau, Wagrain, St.Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben a Filzmoos leží v srdci Salcburska a jsou obklopené horami. Máte během své dovolené rádi sport i relaxaci? Milujete přírodu a svět hor? Pak je dovolená v Salcburském sportovním světě pro Vás to pravé!

Flachau

 - leží 70 km jižně od města Salcburk a je známý i tím, že se zde narodil Hermann Maier.

amade.cz

Wagrain

- v tomto městě si musíte po lyžování určitě vyzkoušet krytý bazén. A nebo zkuste třeba tyhle aktivity:

Bruslení a metaná
Procházky na sněžnicích
Lezení na stěně v kryté hale ve Wagrainu
Plavání ve Wasserwelt Amadé

amade.cz

St. Johann-Alpendorf

- krásné, idylické městečko St. Johann im Pongau s mnoha historickými památkami. Zároveň je to hlavní město oblasti Pongau s mnohým kulturním vyžitím.

Radstadt

- leží ve výšce 86 m 70 km jižně od Salcburku. Je to www.sallywatch.co.uk eldorádo pro vyznavače carvingu a snowboardisty. Skibusy zdarma Vás dovezou do všech oblastí Ski Amadé.

Altenmarkt - Zauchensee

- oblast se sněhovou jistotou, ideální hlavně pro sportovce. Můžete zde vyzkoušet tyto zimní aktivity:

amade.cz

Kleinarl

- městečko v srdci Ski Amadé si Vás jistě získá. Můžete tu v zimě vyzkoušet tyto méně obvyklé aktivity:

     6 km dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu
     Metanou

Eben

- město s krásnou horskou kulisou.

Filzmoos

- malebné městečko 60 km jižně od Salcburku 1000 m. n. m. se sněhovou jistotou. Můžete tu vyzkoušet 80.000 m2 velkou plocha Skiabendteuerland (země lyžařského dobrodružství).

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

AMADE.CZ

AMADE.CZ

amade.cz


 

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »