Proč právě Ski Amadé

skiamade

Proč si pro lyžařskou dovolenou zvolit Ski Amadé?

Důvodů, proč zamířit do salcbursko-štýrského lyžařského střediska Ski Amadé, je celá řada:

Je to pro Čechy jedno z nejbližších velkých středisek. Necelých 550 km od Prahy je možno při dodržování dopravních předpisů zdolat za pět a půl hodiny. Rozumná vzdálenost od Prahy tak Amadé českým lyžařům otevírá i na prodloužené víkendy. Amadé nenabízí jenom příjemnou dojezdovou vzdálenost, ale v případě sněhových kalamit boduje i středisky roztroušenými přímo u dálnice (Flachau, Flachau-Winkel, kterým se najíždí do Zauchensee a Kleinarlu) či nedaleko od ní (Hochkönig – 15 km od dálnice, Wagrain – 13 km od dálnice, Grossarl – 36 km od dálnice, s Grossarlem spojený Dorfgastein – 40 km od dálnice a Bad Hofgastein - 45 km od dálnice).

Cheap Breitling Replica

Breitling Replica Watches

Breitling Replica

https://www.replicawatches4shop.com

Cheap Cartier Replica

Cartier Replica Watches

Cartier Replica

https://www.splashwatches.com

Cheap IWC Replica

IWC Replica Watches

IWC Replica

https://www.iwmwatches.com

Cheap Patek Philippe Replica

Patek Philippe Replica Watches

Patek Philippe Replica

https://www.surfwatchbnb.com

Nákup dvoudenního a vícedenního skipasu Vám otevře 25 lyžařských středisek propojených do pěti velkých samostatných středisek (jednodenní skipas platí pouze pro středisko, ve kterém ho zakoupíte): 

·            Salzburger Sportwelt zahrnující Flachau, Wagrain, St. Johann/Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Goldegg

·            Schladming-Dachstein obsahující vzájemně propojené oblasti Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm a menší izolovaná střediska Fageralm,
             Ramsau, Stoderzinken a Galsterbergalm

·            Gastein, jehož dlouhé údolí lemují střediska Dorfgastein, Bad Hofgastein, Bad Gastein a Sportgastein

·            menší Großarltal, jehož nižší počet sjezdovek kompenzuje na vrcholu Kreuzkogel propojení se střediskem Dorfgastein

·            a Hochkönig a nájezdovými vesnicemi Maria Alm, Dienten, Mühlbach 

Praktické informace pro lyžaře o oblastech:

Salzburger Sportwelt

Schladming-Dachstein

Hochkönig

Technická data 

270 vleků a lanovek, z toho 93 sedaček, 43 kabin, 79 vleků a 55 cvičných vleků.

860 kilometrů sjezdovek (skutečně o trochu více, než kdybyste na lyžích projeli po D1 čtyřikrát mezi Prahou a Brnem)

145 lehkých modrých sjezdovek s délkou 280 km, 181 středně náročných červených sjezdovek měřících pyšných 483 km a pro milovníky těžkých terénů 30 černých sjezdovek o délce 97 km. Celkově tedy 356 sjezdovek pokrývajiích 860 km svahů.

Přednosti a zápory velkých lyžařských oblastí

Velké oblasti mají své přednosti i zápory. Záporem je samozřejmě to, že v době hlavní sezóny (Vánoce a únor jako měsíc jarních prázdnin ve většině evropských zemí, zasahování prázdnin do března je českou specialitou) se na centrálních svazích soustřeďuje množství lyžařů bezpečně zaplňujících prostor sjezdovek i místa v restauracích. Výhodou velkých areálů je naproti tomu nejen jejich rozmanitost, technické zabezpečení (vysoké tržby umožňují vysoké investice), ale i řada méně frekventovaných míst, které většina „komerčních“ lyžařů soustřeďujících se na páteřní sjezdovky mine. Zatímco Reiteralm i Flachau Vás v hlavní sezóně přes široké svahy kolem 10:00 hod. přivítají  koncentrací lyžařů připomínající pražskou dopravní špičku, při troše hledání objevíte příjemně nepřeplněný a přitom lyžařsky atraktivní Wagrain a Kleinarl či poloprázdný Mühlbach, jehož široké a strmé sjezdovky vydrží ve výborném stavu až do pozdního odpoledne. A pokud hledáte nekomerční lyžování, zamiřte na Fageralm. Nečekejte v něm moderní lanovky ani řady sněhových děl. Pokud ale hledáte členité a prázdné louky a prastaré chaty – hospody na svazích, budete nadšeni. 

Lyžařské tipy CK TRIP

skiamade

Rozsáhlá střediska nabízejí rozmanitost

Široké, nenáročné svahy horní části Flachau můžete kombinovat se sportovním Zauchensee, z jehož vrcholu Gamskogel pyšně se tyčícího 2 188 metrů nad mořem (jeden z nejvyšších vrcholů Amadé a zároveň nejvyšší vrchol Sportweltu) se klikatí řada náročných sjezdovek červené a černé barvy. Hledáte-li příjemné lyžování i pro Vaše děti, zamiřte do Kleinarlu, jehož široké sjezdovky (kromě náročnějšího sjezdu od mezistanice do údolí) se pozvolna sklánějí v modro-červené kombinaci do údolí.  Chcete-li si zachovat přehled o tom, kde se na svazích pohybují Vaše děti, vyberte si Wagrain, jehož svahy jsou (kromě Grafenbergu) krátké, přehledné a přitom příjemně členité. Jste-li přívržencem sjezdovek se svižným sklonem a šířkou pro dlouhý oblouk, zvolte Dienten (prostřední část Hochkönigu), jehož Bürglalmlift s délkou 1730 m a převýšením 530 m patří k nejkrásnějším svahům Alp. A chcete-li si lyžovat v objetí velehor, zamiřte do Bad Hofgasteinu ležícího nad hranicí lesa či přímo do Sportgasteinu, ve kterém budou Vaše oblouky lemovat pouze skalnaté výčnělky Kreuzkogelu, který je se svými 2 686 mnm nejvyšším vrcholem Amadé. 

Ski Amadé je moderní středisko se skvělou infrastrukturou

Amadé na každém kroku potvrzuje modernost infrastruktury. O moderním přepravním systému svědčí mj. i to, že více než polovina sjezdovek (samozřejmě všechny centrální sjezdovky) je obslu­ho­vána kabinami či odpojitelnými sedačkami (čtyřsedačky jsou považovány za stařečky, většinou vás čekají šestisedačkyči dokonce osmisedačky, z nichž více než tři čtvrtiny jsou vybaveny bublinami a ty nejnovější vyhřívanými sedačkami či v případě dětských sedaček bezpečnostními dětskými pojistka­mi). Vleky a sedačky staršího data výroby najdete pouze na okrajových svazích, na kterých je díky tomu i ve vrcholné sezóně příjemně prázdno. O bezplatných skibusech a parkovištích (samozřejmě zakalkulovaných do cen skipasu) asi není potřeba hovořit ...

Střediska Amadé svou relativně nízkou nadmořskou výšku (většinou končící těsně pod 2000 mnm) kompenzují nejen častou severní orientací svahů kombinovanou lesním porostem udržujícím na svazích sníh, ale i bezchybným zasněžovacím systémem, který je především v oblasti Haus, Planai a Reiteralm považován za nejdokonalejší v celém Rakousku (není náhodou, že Reiteralm a Planai začínají lyžařskou sezónu nejdříve v celém Rakousku, letos dokonce v rekordním čase – 17.10.). Sněho­vými děly je zabezpečeno 85% sjez­dovek- tedy více než 730 km tratí. Děla, kterých byste v Amadé napočítali přes 4 000, jsou zárukou bezpečného lyžování od podzimu do pozdního jara. 

Dokonalá sjízdnot sjezdovek ve Ski Amadé od podzimu do jara díky sněžným dělům

V loňské sezóně umožnily lyžařský provoz od poloviny listopadu (resp. od 27.10. na Reiteralmu) do začátku května, střediska Amadé  byla sjízdná až do údolí přes 140 dnů (bylo-li by potřeba, bylo by možno lyžovat i déle, zájem lyžařů se ale s postupem jara přesouvá ke kolům a surfům). Sněhová děla představují investici nejen svou pořizovací cenou (cena jednoho děla odpovídá ceně jednoho automobilu střední třídy), ale samozřejmě i svým provozem – výroba jednoho m3 technického sněhu stojí kolem 3,50 EUR, sněhová děla představují 25%  veškerých nákladů lyžařských středisek Amadé a v ceně jednodenního skipasu se promítají téměř 6 EURY (vysoká suma, na sněhově chudém Kronplatzu to je ale téměř dvojnásobek).

Magdin deník - sněhová děla 

AMADE.CZ

Pečlivá úprava sjezdovek ve Ski Amadé

Úprava sjezdovek se vyznačuje tradiční rakouskou pečlivostí. Zajišťuje ji přes 170 rolbařů a 120 roleb (pro Vaši informaci - každá stojí kolem 60 000 EUR). Přívrženci hlubočáku musí po nočním sněžení zamířit na okrajové svahy, protože hlavní trasy jsou ráno vždy vzorně projeté (a během dopoledne rolby po nočním sněžení upraví většinou i vzdálenější svahy). Proti Itálii byste našli kosmetické vady rolbování, nejsou ale způsobeny menší technickou zdatností rakouských rolbařů, jen odlišnými podmínkami – v Itálii se preparuje většinou výlučně technický sníh, jehož úprava je trvanlivější, v Rakousku kombinace technického a přírodního sněhu.  

Ceny služeb jsou v rozumné výši

Ceny služeb (půjčoven, lyžařských škol, stravování na svazích) jsou nastavené v rozumné výši. Nemusíte příliš uvažovat, zda hospoda, do které jste zamířili na drink či oběd, není výrazně drahá – cenová hladina všech podniků je příjemně vyrovnaná.

Bohaté vyžití po lyžování

Pokud Vás lyžování neunaví, otevře Vám Amadé večer svou tvář aktivního střediska – kromě nočního sáňkování (v každém středisku), nočního lyžování (možná Vás po dni plném lyžování už nebude lákat, ale v kombinaci s všudypřítomným silným svařákem Glühwein či Jagatee je docela zajímavou alternativou ...) snowtubingu či akvaparků (Wagrain, Flachau) můžete navštívit jedny z nejzná­mějších rakouských termálních lázní v Gasteinu – tradiční Felsentherme či moderní Alpenterme.

Speciální nabídky pro rodiny s dětmi a mládež

A samozřejmě, Amadé své hosty hýčká řadou speciálních nabídek. Ta nejzajímavější – celosezónní – je určena rodinám s dětmi: děti a mládež lyžují každý víkend za dvě třetiny běžného dětského či juniorského tarifu. V případě dětí si připravte na jednodenní sobotní či nedělní skipas 14 EUR, v pří­padě mládeže (opravdu mládeže, protože v Amadé lyžují se slevou i osmnáctiletí) 23,50 EUR.
Další nabídky jsou určeny pro vyplnění mimosezónních časů – ať už 4 = 3 (za čtyřdenní ubytování ve vybraných hotelích a penzionech spojené s čtyřdenním skipasem zaplatíte třídenní cenu) nebo tradiční březnový Ladies Week, během kterého za zvýhodněnou cenu získáte balíček zahrnující nejen sedmidenní ubytování a šesitidenní lyžování, ale i jednodenní test lyží, den s lyžařským průvodcem a mimolyžařské aktivity určené ženám - módní přehlídky, výlety s pochodněmi či  společná posezení na horských chatách.
Přijedete-li do střediska koncem března, můžete využít velikonoční akce – při nákupu jedné www.ceepo.co.uk dospělé šestidenní permanentky lyžují Vaše děti zdarma.
A pokud Vám je více než 60 a máte stále dostatek chuti na lyžování, čeká Vás akce 60+, při které Vám středisko při objednání sedmi noclehů ve spolupracujících hotelech a penzionech poskytne zdarma permanentku.

Ještě Vás zajímá, proč byste si pro lyžování měli vybrat právě Amadé? je dost dobře možné, že jsme to v našem článku pouze neuvedli. Nechtěli jsme být totiž příliš rozvláční ...

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

SKIAMADE.CZ

AMADE.CZ

AMADE.CZ

AMADE.CZ

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásPramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.u, která ji provází až po její soutok s Odrou. Více ZDE

Více »

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP! Více ZDE

Více »

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. Více ZDE

Více »