Hochkönig

Panorama Hochkönig 

• panorama Hochkönigu (2941m)
• dlouhé a široké svahy
• idylická atmosféra

Dlouholetý tajný tip CK TRIP udiví vzácnou kombinací kvality, pohody a nízké návštěvnosti. Nejmladší ze salcburských lyžařských houpaček spojuje pět údolí s poetickými obcemi Mühlbach, Dienten, Maria Alm pomocí moderních lanovek a dlouhých sjezdovek, vzdušnou čarou se jedná o vzdálenost 30 km!

Hochkönig, to je středisko s nádhernými panoramaty

Ski Amadé Hochkönig

Tato oblast je známá pro své nádherná horská panoramata týčící se do nebes. Lyžařský region patří k nejkrásnějším regionům v Alpách. Čeká na Vás 34 lanovek a vleků a 150 km skvěle upravovaných sjezdovek. Na svazích můžete potkat celkem 142 sněhových děl. Ceník skipasů Hochkönig 2012/13

Praktické informace pro lyžaře

Záklnadmořská výška: 860 - 1.900 mnm
počet sjezdovek: 150 km
51 km modrých
84 červených
15 km černých
přepravní zařízení: 9 sedaček, 6 kabin, 22 vleků
142 sněhových děl, 284 tyčových děl a 24 roleb 
sezóna: 28.11.2009 (ve skutečnosti 13.12.2009)- 11.4.2010
provozní doba lanovek : 8.30– 16:30

amade.cz


Naproti nepřístupnému masívu Hochkönigu, který se táhne vysoko nad hranicí 2 500 mnm, se tyčí hřeben s pěti vrcholy, jež postupně klesají od Schneebergu (1921 mnm) ke Kollmannsecku, Wastl¬höhe, Gabühelu a opět se zvyšují na hranici 1900 mnm na vrcholu Abergu (1900). 
Více praktických lyžařských informací o Hochkönigu.

Ski Amadé Hochkönig

Regiony oblasti Hochkönig

Maria Alm

- nachází se zde 2 snowparky

Dienten

- rodinné rekreační středisko, kde nepotřebujete auto. Cartier Replica Watches Vše je dosažitelné pěšky.

Mühlbach am Hochkönig

V oblasti Hochkönig můžete nechat stát Vaše auto na parkovišti a přepravovat se zdarma skibusy. Jezdí do Maria Alm, Aberg, Hintermoos, Hinterthal, Saalfelden, Dienten a Mühlbachu.

Naleznete tu i 4 snowparky. Pokud si troufáte, zkuste se zúčastnit poháru v snowboardovém stylu. Čeká na Vás výhra až 5000 EUR. Více na stránkách Style Championship.

Pro turisty region připravil přes 85 km zimních turistických tras s možností zajištění průvodce. Na své si zde přijdou samozřejmě i běžkaři. Pro ně je tu k dispozici 40 km tras, nejvíce, celkem 30 km, se jich nachází v Maria Alm (Langlauffreak).

Vyzkoušet můžete i metanou nebo jízdu na saních tažených koňmi. Vaše děti jistě ocení sáňkařské dráhy v Mühlbachu, Dienten i v Maria Alm. A po lyžování se můžete uvolnit ve 2 krytých bazénech v Maria Alm - Sporthotel Alpenland a Hallenbad Marco Polo Club Alpina.

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK www.cableclub.co.uk TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

skiamade.cz

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »