Gastein a Grossarl

skiamade

• 4 osobitá střediska
• velehorský ráz Vysokých Taur
• sportovní lyžování + termály

Gasteinské údolí nabízí špičkové lyžování v srdci vysokých Taur. Autobus nás jeden den zaveze do Grossarlu spojeného lanovkami a sjezdovkami s Dorfgasteinem s nízkou návštěvností a pohodovou atmosférou. Ostatní části Gasteinu lze navštívit individuálně skibusem z Dorfgasteinu. Lázeňský Badgastein s dominantou Stubnerkogelu (2246m) je přes údolí rolex replica watches Angertal propojen s vrcholy Schlossalm a Hohe Scharte (2373m) tyčícími se nad Bad Hofgasteinem. Lyžařské terény této části Gasteinu nabízejí „francouzsky velehorské lyžování“, jež je umocněno ve Sportgasteinu, kolem jehož 6km lanovky se táhne šest dlouhých sjezdovek. V tomto lyžařském cirkusu se svezete na několika 6–8 km dlouhých sjezdovkách s 1000–1500m převýšení!

Ceník skipasů Gastein 2012/13

Ceník skipasů Grossarl 2012/13

 Praktické lyžařské informace o oblasti Gastein a Grossarl

Sportwelt Amade – Gastein / Grossarl
nadmořská výška: 865 - 2.686 mnm
počet sjezdovek 222 km
(z toho: Dorfgastein a Grossarl – 80 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 118 km, Sportgastein – 24 km
80 km modrých
(z toho: Dorfgastein a Grossarl – 23 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 49 km, Sportgastein – 8 km)
118 červených
(z toho: Dorfgastein a Grossarl – 49 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 70 km, Sportgastein – 12 km
24 km černých
(z toho Dorfgastein a Grossarl – 3 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 12 km, Sportgastein – 9 km)
přepravní zařízení: 19 sedaček, 10 kabin, 1 vláček, 15 vleků
537 sněhových děl, 50% zasněžování svahů
sezóna: 5.12.2009 - 18.4.2010
provozní doba lanovek : 8.00 Schlossalm (ostatní nájezdové lanovky 8:30)– 16:00

Podél širokého gasteinského údolí, které jako jediná oblast omega replica watches spolkové země Salcburk nezískává sněhovou pokrývku ze severozápadního, ale stejně jako střediska Dolomit z méně vydatného jižního středozemního směru, vystupují čtyři různorodé lyžařské oblasti – Dorfgastein propojený na vrcholu Kreuzkogelu se sousedním údolím Grossarl, Bad Hofgastein, Bad Gastein a Sportgastein. 
Více praktických informací pro lyžaře v oblasti Gasteinu a Grossarlu.

skiamade.cz

Gastein 

Lázeňská oblast Gastein nabízí přes 200 km sjezdovek, ledovcové lezení, stopy pro běžkaře i túry na sněžnicích. 

Běžkaři tu mohou využívat přes 90 km běžkařských stop ve výšce kolem 1600 m. n. m. Večer Vás čeká osvětlená stopa v Bad Gastein - Böckstein.

Regiony

Bad Gastein

- leží v nadmořské výšce 1000 m. n. m. Světoznámé lázně díky spojení termálních pramenů, horského klimatu a čistého vzduchu. Nacházejí se tu i kamenné termální lázně.

amade.cz

Bad Hofgastein

- historické středisko údolí Gasteinu, které leží na širokém a slunečném místě. Kolem centra vede pěší zóna s velikým lázeňským parkem. Nabízí 7200 postelí pro turisty. Najdete zde Alpské termální lázně.

amade.cz

Dorfgastein

- leží u "vchodu" do údolí Gasteinu a mají sympatický ráz vesnice. Po lyžování můžete navštívit solární koupel jen pár minut od dolní stanice lanovky (Solarbad).

V Gasteinském údolí najdete horské chaty vhodné pro děti nebo večerní sáňkařskou dráhu

amade.cz

Specialita údolí Gastein - termální lázně

Po lyžování můžete relaxovat v příjemném vodním světě termálních pramenů. Využijte dokonalé spojení aktivního odpočinku a relaxace. 
K dispozici máte dvoje lázně.

Kamenné lázně - uvolněte se ve 32 st. horké vaně ve výjimečné atmosféře nově postavené světoznámé kamenné haly. Na 600 m2 Vás očekávají různé atrakce jako kanál s proudem, skluzavka se zážitky, dětské brouzdaliště a kamenná jeskyně. Sportovní bazén, dětský pohádkový bazén a Relax-pool se nacházejí ve venkovní části, obklopené nádherným panoramatem.

Alpské lázně  - čeká na Vás skleněný bar s výhledem na hory (360 st.), naddimensní vodní skluzavka, gejzíry, svět sauny s vlastním horským jezírkem a jedinečnou architekturou. V 6 termálních světech najde každý něco pro sebe: Relaxační svět, Rodinný svět, Sauna svět, Ženský svět, Sportovní svět a Gusto svět (restaurace).

Pokud chcete spojit relaxaci s léčením, doporučujeme Vám navštívit Gasteiner Heilstollen  (léčivé štoly). Spojení radonu, tepla a ovzduší léčí především revmatická onemocnění. Teplota se zde pohybuje od 37 do 41.5 stupně, vlhkost mezi 70 - 100 % a vysoký podíl radonu. Kromě revmatických potíží se zde lépe obnovují buňky, posiluje se imunitní systém a urychlují léčivé procesy.

skiamade.cz

Grossarltal

Grossarltal to jsou široké sjezdovky a moderní zařízení, různorodé sjezdovky a příkladná péče o ně. K tomu útulné lyžařské chaty, zimní bary a sluneční terasy a prés ski - to vše láká turisty do oblasti Grossarltalu. Najdete zde 90 m dlouhou halfpipe v Kreukogel a samozřejmostí je i skibus zdarma v 7 - 15 min. intervalech.

Zklamáni nebudou ani vyznavači bílé stopy, nachází se zde 30 km tras a většina z nich má i paralelní stopu pro skating (bruslení). I běžkaři mohou využívat zdarma skibusy. Nadšenci jistě ocení osvětlenou běžkařskou dráhu v délce 3 km otevřenou v úterý, čtvrtek a pátek od 18 do 20.30 hodin. Nachází se v Hüttschlagu u Aschaustüberl. Další zajímavostí je horská stopa Sakuralam ve výšce 1850 m. n. m. Transfer od centra Unterberg 10:30 a 13:30, zpět 14:00 a 16:00 za 13 EUR/1 osoba tam i zpět (platí od 2 osob) .
Podniknout tu můžete mnoho skitúr, vycházek do přírody a děti jistě ocení i sáňkařské dráhy. U hotelu Lammwirt najdete osvětlenou sáňkařskou dráhu dlouhou 2,5 km a můžete si půjčit i sáně. Kromě jiného můžete vyzkoušet i jízdu na dřevěných saních tažených koňmi, tůry na sněžnicích, bruslení, metanou, tandemový seskok nebo Aprés Ski. Svoji dovolenou si jistě užijete!

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

gastein

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásPramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.u, která ji provází až po její soutok s Odrou. Více ZDE

Více »

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP! Více ZDE

Více »

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. Více ZDE

Více »