Gastein a Grossarl

skiamade

• 4 osobitá střediska
• velehorský ráz Vysokých Taur
• sportovní lyžování + termály

Gasteinské údolí nabízí špičkové lyžování v srdci vysokých Taur. Autobus nás jeden den zaveze do Grossarlu spojeného lanovkami a sjezdovkami s Dorfgasteinem s nízkou návštěvností a pohodovou atmosférou. Ostatní části Gasteinu lze navštívit individuálně skibusem z Dorfgasteinu. Lázeňský Badgastein s dominantou Stubnerkogelu (2246m) je přes údolí rolex replica watches Angertal propojen s vrcholy Schlossalm a Hohe Scharte (2373m) tyčícími se nad Bad Hofgasteinem. Lyžařské terény této části Gasteinu nabízejí „francouzsky velehorské lyžování“, jež je umocněno ve Sportgasteinu, kolem jehož 6km lanovky se táhne šest dlouhých sjezdovek. V tomto lyžařském cirkusu se svezete na několika 6–8 km dlouhých sjezdovkách s 1000–1500m převýšení!

Ceník skipasů Gastein 2012/13

Ceník skipasů Grossarl 2012/13

 Praktické lyžařské informace o oblasti Gastein a Grossarl

Sportwelt Amade – Gastein / Grossarl
nadmořská výška: 865 - 2.686 mnm
počet sjezdovek 222 km
(z toho: Dorfgastein a Grossarl – 80 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 118 km, Sportgastein – 24 km
80 km modrých
(z toho: Dorfgastein a Grossarl – 23 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 49 km, Sportgastein – 8 km)
118 červených
(z toho: Dorfgastein a Grossarl – 49 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 70 km, Sportgastein – 12 km
24 km černých
(z toho Dorfgastein a Grossarl – 3 km, Bad Hofgastein a Badgastein – 12 km, Sportgastein – 9 km)
přepravní zařízení: 19 sedaček, 10 kabin, 1 vláček, 15 vleků
537 sněhových děl, 50% zasněžování svahů
sezóna: 5.12.2009 - 18.4.2010
provozní doba lanovek : 8.00 Schlossalm (ostatní nájezdové lanovky 8:30)– 16:00

Podél širokého gasteinského údolí, které jako jediná oblast omega replica watches spolkové země Salcburk nezískává sněhovou pokrývku ze severozápadního, ale stejně jako střediska Dolomit z méně vydatného jižního středozemního směru, vystupují čtyři různorodé lyžařské oblasti – Dorfgastein propojený na vrcholu Kreuzkogelu se sousedním údolím Grossarl, Bad Hofgastein, Bad Gastein a Sportgastein. 
Více praktických informací pro lyžaře v oblasti Gasteinu a Grossarlu.

skiamade.cz

Gastein 

Lázeňská oblast Gastein nabízí přes 200 km sjezdovek, ledovcové lezení, stopy pro běžkaře i túry na sněžnicích. 

Běžkaři tu mohou využívat přes 90 km běžkařských stop ve výšce kolem 1600 m. n. m. Večer Vás čeká osvětlená stopa v Bad Gastein - Böckstein.

Regiony

Bad Gastein

- leží v nadmořské výšce 1000 m. n. m. Světoznámé lázně díky spojení termálních pramenů, horského klimatu a čistého vzduchu. Nacházejí se tu i kamenné termální lázně.

amade.cz

Bad Hofgastein

- historické středisko údolí Gasteinu, které leží na širokém a slunečném místě. Kolem centra vede pěší zóna s velikým lázeňským parkem. Nabízí 7200 postelí pro turisty. Najdete zde Alpské termální lázně.

amade.cz

Dorfgastein

- leží u "vchodu" do údolí Gasteinu a mají sympatický ráz vesnice. Po lyžování můžete navštívit solární koupel jen pár minut od dolní stanice lanovky (Solarbad).

V Gasteinském údolí najdete horské chaty vhodné pro děti nebo večerní sáňkařskou dráhu

amade.cz

Specialita údolí Gastein - termální lázně

Po lyžování můžete relaxovat v příjemném vodním světě termálních pramenů. Využijte dokonalé spojení aktivního odpočinku a relaxace. 
K dispozici máte dvoje lázně.

Kamenné lázně - uvolněte se ve 32 st. horké vaně ve výjimečné atmosféře nově postavené světoznámé kamenné haly. Na 600 m2 Vás očekávají různé atrakce jako kanál s proudem, skluzavka se zážitky, dětské brouzdaliště a kamenná jeskyně. Sportovní bazén, dětský pohádkový bazén a Relax-pool se nacházejí ve venkovní části, obklopené nádherným panoramatem.

Alpské lázně  - čeká na Vás skleněný bar s výhledem na hory (360 st.), naddimensní vodní skluzavka, gejzíry, svět sauny s vlastním horským jezírkem a jedinečnou architekturou. V 6 termálních světech najde každý něco pro sebe: Relaxační svět, Rodinný svět, Sauna svět, Ženský svět, Sportovní svět a Gusto svět (restaurace).

Pokud chcete spojit relaxaci s léčením, doporučujeme Vám navštívit Gasteiner Heilstollen  (léčivé štoly). Spojení radonu, tepla a ovzduší léčí především revmatická onemocnění. Teplota se zde pohybuje od 37 do 41.5 stupně, vlhkost mezi 70 - 100 % a vysoký podíl radonu. Kromě revmatických potíží se zde lépe obnovují buňky, posiluje se imunitní systém a urychlují léčivé procesy.

skiamade.cz

Grossarltal

Grossarltal to jsou široké sjezdovky a moderní zařízení, různorodé sjezdovky a příkladná péče o ně. K tomu útulné lyžařské chaty, zimní bary a sluneční terasy a prés ski - to vše láká turisty do oblasti Grossarltalu. Najdete zde 90 m dlouhou halfpipe v Kreukogel a samozřejmostí je i skibus zdarma v 7 - 15 min. intervalech.

Zklamáni nebudou ani vyznavači bílé stopy, nachází se zde 30 km tras a většina z nich má i paralelní stopu pro skating (bruslení). I běžkaři mohou využívat zdarma skibusy. Nadšenci jistě ocení osvětlenou běžkařskou dráhu v délce 3 km otevřenou v úterý, čtvrtek a pátek od 18 do 20.30 hodin. Nachází se v Hüttschlagu u Aschaustüberl. Další zajímavostí je horská stopa Sakuralam ve výšce 1850 m. n. m. Transfer od centra Unterberg 10:30 a 13:30, zpět 14:00 a 16:00 za 13 EUR/1 osoba tam i zpět (platí od 2 osob) .
Podniknout tu můžete mnoho skitúr, vycházek do přírody a děti jistě ocení i sáňkařské dráhy. U hotelu Lammwirt najdete osvětlenou sáňkařskou dráhu dlouhou 2,5 km a můžete si půjčit i sáně. Kromě jiného můžete vyzkoušet i jízdu na dřevěných saních tažených koňmi, tůry na sněžnicích, bruslení, metanou, tandemový seskok nebo Aprés Ski. Svoji dovolenou si jistě užijete!

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování, zajistíme slevu na skipasy 10% a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

gastein

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »