Jagatee Recept na Jagatee (nebo také Jägertee)

 

Jagatee je horký nápoj, který je tvořen černým čajem a rakouským rumem. Jagatee je typickou rakouskou specialitou, podle EU produkt s geografickou působností. Proto musí být Jagatee vyráběn jen v Rakousku a jen z tamního rumu.

Jägertee se stejně jak Glühwein (svařák) pije horký a obsahuje 12 - 15 % alkoholu. Je k dostání také jako hotový nápoj.

V 19. století prý Jagatee pili myslivci, lesníci a lesní dělníci při pracích v lese ve spolkových zemích Tirolsko a Vorlarlbersko. Dnes tento nápoj pijí hlavně lyžaři na horských chatách během lyžování nebo turisté při svých tůrách.

Ročně se v Rakousku vypije cca. 600.000 litrů Jagatee, v Německu je to o něco méně, "jen" 400.000 litrů.

Recept:

Pro 2 osoby potřebujeme 1/4 l černého čaje, 1/4 l vína, 4 cl rumu, 4 cl pálenky - schnaps (Obstler), 2 polévkové lžíce cukru, půl skořice, 2 hřebíčky.

Černý čaj sundejte z plotny, přidejte cukr, červené víno, skořici a hřebíček. Po 3-5 minutách koření vyndejte. Přidejte rum a Obstler - schnaps. Podávejte horké.

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »