Oblast Dachstein-West

 1. Salcburský skanzen Großmain

- 60 originálních selských staveb z 5 století, půvabné zahrádky, poučné výstavy, zvyky a tradice, velké dětské hřiště s ukázkami řemesel a ještě mnoho dalšího.
Na dálnici A1 - sjezd Wals. Otevřeno 1. dubna až 1. listopadu, v pondělí zavřeno. Více na muzeum světla.

amade.cz

2. Hrad Hohenwerfen

- užívejte si atmosféru středověkého hradu! Otevřeno od konce března do začátku listopadu od 9 hodin.

amade.cz

3. Výstava selského nábytku v Abtenau

- otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. Každý čtvrtek jsou předváděny ukázky uměleckých řemesel. Vstup zdarma.

amade.cz

4. Obrovský ledový svět ve Werfenu

- v největší ledové jeskyni světa zažijete to pravé osvěžení v horkých letních dnech! Lanovka Vás pohodlně vyveze až téměř ke vchodu do jeskyně.
Sjezd z dálnice Pfarrwerfen (A10).

amade.cz

5. Solné doly a Keltové u Dürrnbergu

- potopte se do tajemného světa pod zemí a sklouzněte se rychlou skluzavkou v srdci hory. Zkuste si jízdu na voru nad podzemním solným jezerem a až si návštěvu solných dolů dosytosti vychutnáte, navštivte ještě keltské muzeum v Halleinu. Sjezd z dálnice A10 Hallein.

6. Großglocknerská panoramatická silnice

- podnikněte vysněnou cestu po nejznámější panoramatické silnici v Evropě. Můžete se pokochat nádhernými výhledy na hory a led, husté lesy, kvetoucí louky a to vše v pohodlí Vašeho auta. Otevřeno od začátku května do začátku října.

amade.cz

7. Aquacentrum Blue Dome u Abersee mezi St. Gilgen a Stroblem

- Blue Dome je jedinečný zábavní tématický park, který osvětluje fenomén vody ze všech stran. S napětím, humorem, uvolněním a mnoha skvělými atrakcemi zde "prožijete" vodu tak, jako nikdy předtím.

8. terasovité koupaliště v Abtenau

- divoká řeka, rychloskluzavka a síť prolézaček jistě zabaví nejen Vaše děti! Je zde k dispozici i beach-bolleyball, stolní tenis a stolní fotbal. Otevřeno denně od 9:00 do 19:00 hodin.

amade.cz

9. vodní park v St. Longines replicahttp://replicawatchessale.uk.com/tag/replica-audemars-piguet-watches-uk/http://www.childsplayadventureland.co.uk/test.php?page=cartier-copies.htmlcheap replica watchesreplica watches ukhttp://replicawatchessale.uk.com/zenith-academy-george-favre-jacot-replica-watches-uk-with-fusee-and-chain-hands-on/http://www.childsplayadventureland.co.uk/test.php?page=Hublot-Replica-Watches.htmlhttp://www.safeplug.net/home2.phpswiss replica watcheshttp://www.childsplayadventureland.co.uk/test.php?p=Bell-Ross-Replica.htmlomega replica watchesomega replica Online Outlet, Cheap Replica Watches UK Store, Swiss Replica Watches Sale, Free UK Shipping!!
Martin

- vše je zde děláno s ohledem na přírodu - od biologické přípravy vody po biotopický charakter parku. Dokonalé sladění hor s vodním světem. Otevřeno denně od 9:00 do 19:00.
St. Martin´s Therme & Lodge byly vyznamenány prestižní cenou "World Travel Awards" jako nejlepší rakouský resort roku 2011.

První lodge ve střední Evropě

Objevte panenskou přírodu v UNESCO biosférické rezervaci Neziderské jezero, dopřejte si jedinečný kulinářský zážitek a relaxujte v léčivé vodě termálního pramene.

4* superior hotel se vzdušnými pokoji a kulinářskou restaurací, exkluzivním SPA Upper deck pro omezený počet hostů (vstup od 18 let), veřejný vodní a saunový svět s termální vodou a Kinder Club s mnoha atrakcemi. V kombinaci s ojedinělým naučně poznávacím doprovodným programem o přírodě a místních tradicích zažijete nezapomenutelnou dovolenou.

amade.cz

10. lesní koupaliště v Lungötz

- na ploše 2000 m2 nabízí spoustu atrakcí jako brouzdaliště pro neplavce s vlastním dětským bazénkem, dětské hřiště s travnatou pláží a prolézačkami.

amade.cz

11. Nejbližší krytý bazén je ve Vigaunu nebo Wagrainu.

amade.cz

12. letní bobová dráha

- vyzkoušejte jízdu na nejvzrušující, 1980 m dlouhé, bobové dráze v Evropě. Start na horní stanici lanovky Karkogel.

amade.cz

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »