St. Martin

městečko St. Martin 

Městečko St. Martin am Tennengebirge, nejvýše položené město v údolí Lammertal, leží na výhodném místě mezi lyžařskými oblastmi Ski Amadé a Dachstein-West. Díky své výšce 1000 m. n. m. nabízí dostatek sněhu po celou zimu. K dispozici zde máte 50 km běžkařských tras, přes 100 km zimních tras pro turisty, můžete vyzkoušet tůry na sněžnicích, jízdy na saních tažených koňmi, snowtubing, bruslení, sáňkování nebo třeba noční výstup s pochodněmi na chatu a sjezd dolů na saních. Z méně obvyklých sportů je to třeba Ski alpinismus.

Po lyžování můžete relaxovat v krytém bazénu ve Wagrainu nebo v termálních láznich v údolí Gasteinu.

 

Co dělat v St. Martin v zimě?

Nejbližší lyžařské středisko, Dachstein-West, se nalézá cca. 10 km od městečka St. Martin, přičemž přímo v St. Martin naleznete několik vleků. Ski Amadé je odsud vzdálené cca. 20 km.

 

A co můžete podnikat v létě?

V létě se tu Vaše děti mohou vyřádit v přírodním vodním parku (Seepark) s trampolínou, skluzavkami, dětským brouzdalištěm, hradu, hrištěm na plážový voleybal.

Cyklisté mohou využívat 20 tras pro MTB. V celé oblasti Solné komory naleznete 1200 km tras pro MTB, přičemž v oblasti Amadé je to 600 km tras. Podívejte se na interaktivní mapu.

Mezi další sporty patří nordic walking, jízda na koni či turistika.St.Martin

Pokud chcete vyrazit na horskou tůru a máte s sebou děti, nevadí. Pro všechny děti od 4 do 14 let s kartou ubytování (Gästekarte) je zde k dispozici dětský klub Marmotis Kinderclub. Funguje od 29. června do 28. srpna od 10 do 15 hodin a využít ho můžete ZDARMA. Setkáváme se každý všední den u informačního centra St. Martin (Infobüro des Tourismusverbandes).

 

Nechte si zajistit ubytování v městečku St. Martin od CK TRIP

Využijte naší skvělé nabídky ubytování v městečku St. Martin. Náš apartmánový dům Heidi nabízí apartmány různých velikostí za cenu již od 250 Kč/1 osoba/1 noc. Informujte se o možnosti získat 1 noc zdarma v lednu 2010.

Ubytování v apartmánech a studiích různé skladby pro 2-8 osob s 2-4lůžk. ložnicemi (3. a 4. lůžko = rozkládací gauč či  křeslo se slevou), vybavenou kuchyňkou, posezením, sat. TV (vč. českých programů), příslušenstvím. Povlečení v ceně. V apartmánovém domě k dispozici internet, stolní tenis, společenská místnost (= jídelna) s krbem, kachlovými kamny, možnost posezení (nápoje za Kč i z vlastních zdrojů..).

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

ubytování v alpách

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásPramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky" zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou.u, která ji provází až po její soutok s Odrou. Více ZDE

Více »

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody. Nejoblíbenější zájezd v historii CK TRIP! Více ZDE

Více »

Lungau

Pohlazení pro vnímavé milovníky panenské přírody, korunované účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. a chlubí se největším počtem slunečních dní v Rakousku. Hvězdicově z něj vybíhá 15 údolí, do nichž pronikneme po idylických silničkách a po cyklostezkách podél  potůčků bez významného stoupání. Zúčasníme se slavnosti Prangstangentragen (24.6.) - krojovaný průvod s tyčemi zdobenými 60 000 květinami, a slavnostního průvodu obra Samsona (15.8.). Idylu navštívených alpských údolí dokreslí příjemné pobytové místo, středověký Mauterndorf a hradem, hospůdkami a koupalištěm. Více ZDE

Více »