St. Martin

městečko St. Martin 

Městečko St. Martin am Tennengebirge, nejvýše položené město v údolí Lammertal, leží na výhodném místě mezi lyžařskými oblastmi Ski Amadé a Dachstein-West. Díky své výšce 1000 m. n. m. nabízí dostatek sněhu po celou zimu. K dispozici zde máte 50 km běžkařských tras, přes 100 km zimních tras pro turisty, můžete vyzkoušet tůry na sněžnicích, jízdy na saních tažených koňmi, snowtubing, bruslení, sáňkování nebo třeba noční výstup s pochodněmi na chatu a sjezd dolů na saních. Z méně obvyklých sportů je to třeba Ski alpinismus.

Po lyžování můžete relaxovat v krytém bazénu ve Wagrainu nebo v termálních láznich v údolí Gasteinu.

 

Co dělat v St. Martin v zimě?

Nejbližší lyžařské středisko, Dachstein-West, se nalézá cca. 10 km od městečka St. Martin, přičemž přímo v St. Martin naleznete několik vleků. Ski Amadé je odsud vzdálené cca. 20 km.

 

A co můžete podnikat v létě?

V létě se tu Vaše děti mohou vyřádit v přírodním vodním parku (Seepark) s trampolínou, skluzavkami, dětským brouzdalištěm, hradu, hrištěm na plážový voleybal.

Cyklisté mohou využívat 20 tras pro MTB. V celé oblasti Solné komory naleznete 1200 km tras pro MTB, přičemž v oblasti Amadé je to 600 km tras. Podívejte se na interaktivní mapu.

Mezi další sporty patří nordic walking, jízda na koni či turistika.St.Martin

Pokud chcete vyrazit na horskou tůru a máte s sebou děti, nevadí. Pro všechny děti od 4 do 14 let s kartou ubytování (Gästekarte) je zde k dispozici dětský klub Marmotis Kinderclub. Funguje od 29. června do 28. srpna od 10 do 15 hodin a využít ho můžete ZDARMA. Setkáváme se každý všední den u informačního centra St. Martin (Infobüro des Tourismusverbandes).

 

Nechte si zajistit ubytování v městečku St. Martin od CK TRIP

Využijte naší skvělé nabídky ubytování v městečku St. Martin. Náš apartmánový dům Heidi nabízí apartmány různých velikostí za cenu již od 250 Kč/1 osoba/1 noc. Informujte se o možnosti získat 1 noc zdarma v lednu 2010.

Ubytování v apartmánech a studiích různé skladby pro 2-8 osob s 2-4lůžk. ložnicemi (3. a 4. lůžko = rozkládací gauč či  křeslo se slevou), vybavenou kuchyňkou, posezením, sat. TV (vč. českých programů), příslušenstvím. Povlečení v ceně. V apartmánovém domě k dispozici internet, stolní tenis, společenská místnost (= jídelna) s krbem, kachlovými kamny, možnost posezení (nápoje za Kč i z vlastních zdrojů..).

Zájezdy do této oblasti pořádá CK TRIP

Přejete si zajistit ubytování v Rakousku od CK TRIP? Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

ubytování v alpách

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »