ENŽSKÁ CYKLOSTEZKA

Ennžská cyklostezka a její charakteristika

Ennžská stezka patří k jedněm z nejkrásnějších cyklostezek Rakouska. Protíná spolkové země Salcbursko, Štýrsko a Horní Rakousko a při této cestě navštívíte čtyři turistické regiony: Salcburský sportovní svět, region Dachstein-Tauern (oblíbená zimní lyžařská střediska), Národní park Gesäuse a Národní park Vápencové Alpy. Náročnost je o poznání větší než u Tauernské cyklostezky, trasa je kopcovitá s četným náročným stoupáním. V regionu Steiermark musí cyklisté v některých etapách počítat s jízdou po hello rolex silnicích se středně silných provozech, ale velká část cyklostezky vede po cyklostezkách a vedlejších silnicích.

Trasu by měl cyklista zvládnout za 3 dny, ale pokud plánujete návštěvu památek a přírodních zajímavostí, je třeba vyčlenit si na projetí celé stezky přibližně týden. Kola jsou nejlepší silniční a treková.

enžská cyklostezka

Doprava s kolem

Pro příjezd a odjezd doporučujeme využít vlak, dráhu do Radstadt im Pongau (zastávka rychlíků). Mezi Radstadtem a Dunají projíždí denně kolik spojů, ve většině případů berou i kola. Spoj z Enns do Radstadt bohužel není optimální, musíte počítat min. se 2 přestupy. Ideální by bylo spojení z Amstetten do Radstadtu s 1 přestupem. Odjezd denně 7:57, 9:57, 13:57, příjezd v 11:35, 13:35 a 17:35 (rok 2009). Více na ÖBB . Autobus z Enns do Radstadtu stojí vč. kola cca. 40 EUR/1 osoba při počtu min. 6 osob, informace na Huberreisen.

enžská cyklostezka

Značení cyklostezky 

Značení trasy v Salcbursku a Horním Rakousku (Oberösterreich) je zelená tabule s nápisem Ennsradweg, ve Steiermarku malé zelené tabule s označením R7. Mapu doporučujeme Ennsradweg“ von den Radstädter Tauern bis zur Enns" za 10,90 EUR.

enžská cyklostezka

Ennžská cyklostezka - popis trasy 

Cyklostezka začíná ve Flachau-Winkel na úpatí Nízkých Taur, ve výšce 1200 m. n. m. a končí v městečku Enns, kde můžete plynule pokračovat Podunajskou cyklostezkou. Celková délka je dle zvolené varianty 240 - 280 km a výškový rozdíl 930 m.

Po pravé straně vás doprovází Nízké Taury, přesněji Radstadtské a Schladmingské Taury, vlevo vaši pozornost přitahují rozeklaný Dachstein a majestátný Grimming. První etapa nás povede kolem romantických jezer vhodných na koupání a podél řeky Enns. Milovníci lyžování jistě nezapomenou navštívit známé lyžařské středisko Schladming se středověkým náměstím nebo městečko Haus. Cesta se rozšiřuje a Vy projíždíte kolem zámku Trautenfels a kláštera Admont až dorazíte do dramatické soutěsky Gesäuse v sevření rudných hor, odkud pokračujete po cestě vysoko nad řekou nebo po zrušené horské železnici s 13 tunely napříč Národním parkem Vápencové Alpy. Teprve v historickém městě Steyr se údolí rozšíří, aby vás dovedlo do cíle, nejstaršího města Rakouska Ennže, Enns.

Přírodně zajímavá varianta Ennžské cyklostezky vede přes Admont - Hieflau - Altenmarkt - Weyer Reichraming přes Sattel a Reichraminger Hintergebirge. V St. Gallen můžete v každém případě navštívit vodní park (Wasserspielpark).

Mezi Altenmarkem a Gro3ramingem láká k návštěvě také národní park Kalkalpen

enžská cyklostezka

Výškový profil Ennžské cyklostezky

enžská cyklostezka

Rádi byste tuto stezku poznali během autobusového zájezdu cestovní kanceláře TRIP? Podívejte se na zájezdy CK TRIP - Alpy podél řeky Enns

Přejete si zajisti pouze ubytování v blízkosti Ennžské cyklostezky?

Své poptávky na ubytování zasílejte na info@ck-trip.cz  

Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

enžská cyklostezka

enžská cyklostezka

enžská cyklostezka

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

Rakouské Kolorádo & Amadé-bike

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy. Více ZDE

Více »

Pozvánka: Pohodové cyklotrasy v okolí St. Martina v Rakouském Kolorádu

Nejkrásnější cesty mezi Solnou komorou, Taurami a Dachsteinem
Svatých Martinů můžete v Rakousku navštívit hned několik a každý z nich vás osloví svou osobitou tváří. St. Martin am Tennengebirge v salcburské župě Pongau vám učaruje kontrastem rozkvetlých pastvin s kulisami vápencových masívů Tennengebirge a Salcburských Dolomit, jak místní nazývají Gosauský hřeben s Dachsteinem. Tato oblast má v sobě cosi vznešeného a nezkaženého masovým turismem, což potěší romantické cykloturisty obzvláště. Více ZDE

Více »

Básničky od dětiček ze zájezdu 27301

Děti měly za úkol napsat básničku, povídku, písničku, ....... libovolné délky s tím že by se v ním měli objevit následující slova: Beruška (autobus), Heidi (penzion), Dachstein, pstruh, luk (nebo lukostřelba) a výlet. Čtěte ZDE
Průvodce: Vojta Havlíček, pomocník: Jana Semenská

Více »

Kolem západního Dachsteinu, aneb jak jsem měl svůj harém

Další letošní zájezd s CK Trip směřoval opět do St. Martina am Tennengebirge a sliboval už dopředu krásné a pohodové poježdění. První den jsme se přesunuli busem do Rakouska a po ubytovaní v malebné horské vesničce osedlali naše oře a vyrazili vstříc novým zážitkům. Z celkového počtu 15 klientů, bylo hned 13 duševně krásných a zároveň pohledných žen. Začali jsme jak se patří nahoru do kopce, ale jen kousek a pak už sjíždělo dolů do údolí Lammertal, kde ještě někteří vystoupali nahoru k salaším Aualm, kde je vojenská střelnice, ale naštěstí nás nikoho netrefili, tak jsme mohli zajet ještě do vysoce romantického údolí Neubachtal, což některým děvčatům samo svlékalo raménka od podprsenek . . .

Více »

Od Alp k Dunaji

Téměř nová, sto jedenáct kilometrů dlouhá cyklostezka Traisentalradweg začíná v překrásném poutním Mariazellu v sedle Alp (868 m n. m.) a vede po rovině a z kopce kouzelnou krajinou lemovanou zprvu alpskými vrcholky, živými vesničkami, historickými městy a poli a vinohrady, obklopujícími soutok Traisen s Dunajem (187 m n. m.).

Více »