h1>CYKLOSTEZKY

amade

Charakteristika cyklostezek:

Cyklostezky v Rakousku jsou velmi dobře značené, vedou po zpevněných cestách a vedlejších silnicích.

Navíc jsou rozlišované nejen podle náročnosti, ale i podle typu kola na cyklostezky (Radweg) a MTB (Mountainbike).

Turistické stezky jsou od cyklostezek většinou oddělené a cyklistům nedoporučujeme turistické stezky využívat. Vedou většinou náročným terénem s velkým převýšením.

Jedete si v pohodě příjemnou rychlostí, bez nástrah v podobě náročných stoupání či špatného povrchu, celou svou myslí se můžete oddávat vnímání přírody a kulturních památek cestou...

Nemusíte si lámat hlavu orientací na křižovatkách a záludných odbočkách - celá stezka je totiž dokonale značená, a tak stačí jen sledovat zelené tabulky s obrázkem cyklisty, (který na první pohled vyzařuje spokojenost...,) a s nápisem např. "Tauernradweg", většinou doplněným i údajem o vzdálenosti do další obce.

Na cyklostezce vás neohrožují motorová vozidla, pro která po většinu trasy platí zákaz vjezdu či omezení provozu, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale vůbec všichni milovníci svobodného pohybu.

Totéž platí samozřejmě i pro ostatní rakouské cyklostezky, které byly s cílem podpory turistiky i zdravého pohybu vybudovány podél všech významějších řek.

Replica Watches

amade

 

Nenáročné stezky vhodné i pro rodiny s dětmi:

V Rakousku - alpské zemi - by člověk očekával náročné horské terény přístupné jen zdatným cyklistům.

Rovinaté cyklostezky, sledující toky krásných alpských řek, tvořících hluboká údolí, lemovaná horskými štíty, jsou sympatickým překvapením pro odpůrce stoupání.

minimální námahou prožíváte úchvatnou kombinaci lehkosti jízdy a zároveň velehorských scenérií.

 

V Rakousku se o cyklisty důkladně starají:

Důkladná údržba cyklostezek a jejich značení není záležitostí bezpracnou ani lacinou.

S bezpříkladnou pečlivostí Rakušané budují také specializovanou infrastrukturu podél cyklostezek, a tak jsou výletníci cestou zváni do cyklistických restaurací, hospůdek, penzionů i hotelů, kde narazí nejen na pochopení pro jejich způsob trávení dovolené, ale i na potřebné nářadí, náhradní díly, samozřejmé stojany na kola, (ze kterých kolo do druhého dne "nezmizí...").

V takovýchto cyklistům nakloněných podnicích, které bývají také označené vlaječkou s nápisem "Radfreundlich", potkáte nové přátele stejné krevní skupiny, poklábosíte s místními a ochutnáte některé z místních specialit, které mají většinou původ v selské kuchyni.

Dýchne na vás srdečnost, pohoda a přátelství, zkrátka "Gemütlichkeit", jedinečná rakouská specialita.

Rakousko má co nabídnout i náročným horským cyklistům (MTB), "bikerům". Mountain-bikové trasy lákají také letní návštěvníky četných lyžařských terénů (např. Schladming, Amadé, a další).

 

Přeprava kol v Rakousku: replica handbags

Cykloturisté prožívají v Rakousku vskutku bezstarostný život.

Mohou přijet dokonce bez kola, které si zapůjčí v půjčovně či na nádraží a odevzdat jej mohou prostě tam, kde jim dojdou síly - třebas na nádraží 50 km vzdáleném.

Ti, kteří se nechtějí vázat na své auto, mohou využít možnosti přepravovat kolo vlakem, mnoha linkovými autobusy a na Dunaji a některých jezerech i lodí. Kompletní služby včetně zapůjčení a přepravy kola včetně zavazadla a doprovodu průvodce nabízejí renomované rakouské cestovní kanceláře, které se na cykloturistiku specializují.

Jejich nabídky jsou pro našince bohužel příliš drahé, ale naštěstí nahraditelné službami českých cestovních kanceláří, které zajišťují přepravu kol na speciálních přívěsech, které veze autobus, sloužící po dobu zájezdu jako doprovodné vozidlo.

 

Kompletní nabídku zájezdů můžete najít na stránkách CK-TRIP.

CK TRIP pořádá do oblasti Amadé tyto zájezdy s ubytováním v Pensionu HEIDI

CYKLOZÁJEZDY DO ST. MARTINA

TRIPÍSEK = CYKLOZÁJEZDY PRO DĚTI S (PRA)RODIČI

TURISTICKÉ ZÁJEZDY

 

amade

CK TRIP nabízí sportovní zájezdy i pro děti v doprovodu rodičů.

  • Poradíme Vám s výběrem ubytování a kompletně Vás vybavíme na cestu. Už si Vaši dovolenou můžete užít bez obav.

 

 

Nej z Amadé

Skimapa Amadé 

Tauernská cyklostezka 

 Zápisník

SKI AMADÉ S VLASTNÍ DOPRAVOU

Přijeďte na Štědrý den do Pensionu Heidi a užijte si nenucené atmosféry a výtečného lyžování na liduprázdných sjezdovkách v lyžařské oblasti Ski Amadé se 760 km sjezdovek na 1 skipas! Běžecké stopy vedou přímo u penzionu. Volné apartmány pro jednotlivce, rodiny i skupiny máme v prosinci:
Termín: 19.-26. 12. 2021
Ceny 790 Kč/os./noc, 590 Kč/os./noc na přistýlce
Poptávky zasílejte na info@ck-trip.cz

Více »

Zájezd = nejlepší dárek pod stromeček!

Nechcete trávit svůj volný čas v nákupních centrech? Věnujte svým blízkým jeden ze spousty zájezdů CK TRIP nebo dárkový poukaz a dopřejte jim tak nezapomenutelný zážitek.

Vánoční ULTRA FIRST MINUTE!

Při zakoupení zájezdu z katalogu CK TRIP LÉTO 2022, pořádaného CK TRIP, do 23. 12. 2021 získáte mimořádnou slevu 10%!

Více »